Godziny

Godziny pracy:
PN - PT 8.00 - 20.00

Telefon E-mail

Sekretariat 22 675 23 86
r.pr. Sławomir Momot 696 065 064
adw. Jarosław Knieć 501 234 624 biuro@kancelariabialoleka.pl

Zespół

SŁAWOMIR MOMOT – PARTNER W KANCELARII

Radca prawny

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, które ukończył w 2002 roku. W tym też roku podjął pracę w Kancelarii Radcowskiej w Warszawie, gdzie zajmował się obsługą zarówno przedsiębiorców jak i osób fizycznych. W 2007 roku rozpoczął indywidualną praktykę radcy prawnego. W naszej Kancelarii od 2010 roku.

Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego i gospodarczego. Ekspert z zakresu prawa korporacyjnego w szczególności zakładania i funkcjonowania spółek handlowych, ich przekształceń, fuzji i przejęć.

Specjalizuje się w sprawach z zakresu obsługi prawnej wspólnot mieszkaniowych oraz firm zarządzających nieruchomościami, posiada w tej materii wieloletnie doświadczenie zdobyte przy obsłudze kilkudziesięciu podmiotów tego typu.

Reprezentuje Klientów Kancelarii przed sądami powszechnymi oraz Sądem Najwyższym, a także przed organami i sądami administracyjnymi. Posiada doświadczenie z występowania przed Trybunałem Konstytucyjnym. Prowadzi mediacje, posiadając na tym polu bogate doświadczenie.

Dzięki wieloletniej praktyce radca prawny Sławomir Momot nabył unikalne doświadczenie, które stanowi gwarancję wysokiej jakości usług prawnych oferowanych przez naszą Kancelarię.

Posługuje się zawodowo językiem angielskim i hiszpańskim.

 

JAROSŁAW KNIEĆ – PARTNER W KANCELARII

Adwokat

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, które ukończył w 2002 roku. Już w 1999 roku rozpoczął specjalizację w zakresie prawa podatkowego, rozpoczynając pracę w Kancelarii doradców podatkowych w Lublinie.

Adw. Jarosław Knieć łączy pracę adwokacką z zamiłowaniem naukowym, podejmując studia doktoranckie na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w zakresie postępowania cywilnego i otwierając przewód doktorski. Autor publikacji naukowych.

Jego przedmiotem zainteresowań jest prawo cywilne oraz prawo ochrony konkurencji i konsumentów. Występował w kilkudziesięciu sporach przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Między innymi jako pierwszy prawnik w Polsce doprowadził do uznania za niedozwolone praktyki pobierania opłat likwidacyjnych w tzw. Polisolokatach.

Jest ekspertem w zakresie prawa podatkowego zarówno polskiego jak i wspólnotowego.

Jest także specjalistą w zakresie prawa odszkodowawczego w szczególności w zakresie dochodzenia roszczeń w wypadkach komunikacyjnych i błędach medycznych. Prowadzi sprawy rodzinne (rozwody, alimenty itp.).

Prowadził kilka spraw medialnych, opisywanych w mediach publicznych i specjalistycznych. Występuje regularnie przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi i wojskowymi.

Posługuje się zawodowo językiem angielskim i niemieckim.

 

SYLWIA WIŚNIEWSKA – MOMOT

Adwokat

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, które ukończyła w 2002 roku. Ukończyła aplikację prokuratorską i przez kilka lat pracowała jako asesor prokuratorski. W 2012 roku rozpoczęła praktykę adwokacką, dołączając do Kancelarii.

Specjalistka w sprawach z zakresu szeroko rozumianego prawa karnego, cywilnego i gospodarczego. Uczestniczka studiów podyplomowych z zakresu prawa medycznego na Uniwersytecie Warszawskim. Jej szczególną specjalizacją są także postępowania odszkodowawcze w tym odszkodowaniach za wypadki śmiertelne, szkody na osobie, błędy lekarskie, niesłuszne pozbawienie wolności.

Reprezentuje Klientów Kancelarii przed wszystkimi krajowymi sądami i organami administracyjnymi.

Dzięki praktyce trwającej przeszło ponad dekadę, adwokat Sylwia Wiśniewska-Momot jest ekspertem w wielu dziedzinach prawa i gwarantem wysokiego poziomu merytorycznego i etycznego.

Posługuje się zawodowo językiem angielskim i francuskim.